Hakkımızda

1989 Yılında yazılım geliştirme amacı ile Ahmet Öztürk tarafından 12 m lik bir büroda kurulmuştur. Ticari işletmelere, kredili satış yapan mağazalara, dershanelere ve kurslara çeşitli yazılımlar geliştirilmiştir.

1990 Yılı başında Ultra Computer, Bios programları, ETA programları yetkili satıcılıkları firmamızın faaliyet alanlarına eklenmiştir. Bu çalışmaların yanında bir optik sınav değerlendirme sistemi oluşturularak çevre il ve ilçelerde bulunan dershane ve okullara sınav değerlendirme hizmeti verilmiştir.

1990 Yılı sonlarında Konya Alaaddin Bulvarında bulunan daha geniş ve işlek bir cadde üzerinde ki büromuza taşındık.

1994 Yılında, faaliyet göstermekte olduğumuz binamızın 2 ve 4 katlarını da kiralayarak, başka bir firmaya ait olan bilgisayar kursunun bütün haklarını satın alarak       ÖZ-BİM BİLGİSAYAR KURSU olarak hizmetlerimize devam ettik.

1997 yılı 2004 yılları arasında Nişantaşı mahallesindeki yerimizde faaliyetlerimizi sürdürdük. 2004 yılı ekim ayında hizmetlerimizi daha etkin yürütebilmek amacıyla Konya’nın  merkezi bölgesinde bulunan Atatürk Caddesi Hünkar Sokakta  (Zafer de Şirin Hanım Çeşmesi civarı) bulunan kendi binamıza taşındık. Binamız müstakil bahçeli ve 3 kattan oluşmaktadır.

1998 yılında, kalitenin belirli bir alanda yoğunlaşma ve uzmanlaşma ile sağlanabileceği düşüncesinden yola çıkarak, firmamızın diğer satış, servis gibi faaliyetlerini iptal ederek eğitim konusunda yoğunlaşma sağlanmıştır. Bu süreçte, “Bölgemizde standartları belirleyen önder ve örnek bilişim eğitim merkezi olmak” vizyonu ortaya koyan kurumumuz, uygun ilke ve politikalarını geliştirerek,  çalışmalarını sürdürmektedir.

Bilişim eğitiminde Dünya’da çapında oluşmuş kalite standartlarını izleyen kurumumuz. Bu standartları Konya’mıza taşıma çabasındadır. Bilişim eğitiminde ve bilişim teknolojilerindeki gelişmeleri izleyerek, çok kısa bir sürede Konya’ ya taşıyoruz. Bölgemizde bilişim sektörünün bilgi kaynağı olmayı hedeflemekteyiz. Bu amaçla Yazılım üretici firmalarıyla, işbirliği içinde olmaya çalışıyoruz. Yazılım üreticilerinin piyasaya yeni sunduğu ürünlerini, bayi veya temsilcilerine tanıtıp eğitiminin verilmesini sağlayabileceği modern  bilgisayar laboratuarları oluşturduk. Bu amaçla yazılım üreticileri ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Geçmiş dönemlerde de yaptığımız gibi, önümüzdeki dönemler de de daha çok bilişim uzmanlarına yönelik, teknik içerikli ve bilişim sektörüne ivme kazandıracak eğitimleri uygulamaya koyacağız.

Bilişim eğitimindeki temel politikamız, gelişmeleri önceden izleyerek, ekibimizin öğrenmesini sağlamak, eğitim programlarımıza ekleyerek, bilişim dünyasına sunmaktır. Bu amaçla;

  • ·  Mart ayı içerisinde Selçuk Üniversitesi Bilişim Topluluğunun daveti üzerine, henüz piyasaya çıkmamış olan Windows Vista semineri verdik.
  • ·  Bilişim alanında çok sayıda kitabın yazarı ve çevirmeni, BT uzmanı, Faruk Çubukçu ile seminerler verdik.
  • ·  EtaSQL programları satışa sunulmadan, bu konuda ekibimizin eğitimini tamamlayarak, eğitim programlarımıza ekledik.
  • ·  Geçtiğimiz yıllarda Bilişim Uzmanlarına yönelik SQL veri tabanı eğitimleri organize ederek, sektörün bu konuda gerekli alt yapıya sahip olmasına katkı sağladık.
  • ·  Konya iş piyasasında,  ciddi bir pazar payına sahip olan, Netsis yazılımlarının eğitimini iki yıldır iyi bir performansla sürdürmekteyiz.
  • ·  Logo programlarının sınavlarına katılan eğitmenlerimiz başarılı olarak, Kurumumuzun LOGO yetkili Eğitim Merkezi olmasını sağlamıştır.

    ·AB ülkelerinde kabul gören, XPERT Avrupa Bilgisayar Pasaportu sınav ve eğitim merkeziyiz. İsteyen kursiyerlerimiz veya yeterli bilgiye sahip olduğunu düşünen herkes bu sınavlara katılarak, XPERT Avrupa Bilgisayar Pasaportu sahibi olabilir.

  • ·               2005-2006 yılında, Türkiye çapında 14 ilde yürütülen İşkur, SYDV, Kosgeb, ve TİM (Türkiye İhracatçılar Meclisi) tarafından koordine edilen, Koç Bryce ve EduTime firmaları ile işbirliği içerisinde yürütülen, Bilişim Çırakları eğitim projesinin uygulamasında yer alan kursumuz, çok ciddi bir performans sergileyerek, dışardan eğitmen ve desteğe ihtiyaç duymadan projenin Konya bölümünü başarılı bir şekilde yürütmüş, eğitimleri Türkiye de en erken tamamlayan, başarılı, kurum olmuştur.

  Genelde insanların zihinlerinde oluşan, sertifika dışında hiçbir bilgi ve beceri kazandırmayan, sadece sınavlara hazırlayan, kurs kalıbının dışına çıkarak, iş piyasasındaki ve bilişim teknolojisindeki gelişme ve ihtiyaçları göz önüne alarak, eğitim programlarımızı hızlı bir şekilde güncelliyoruz. Eğitim alan insanların işinde daha verimli olmasını sağlamanın yanında, işsiz olan kursiyerlerimizin iş bulması ve iş piyasasına nitelikli elemanlar kazandırılmasını sağlıyoruz.  Son bir yıl içerisinde doğrudan çabalarımızla işe yerleşen   250 ye yakın kursiyerimiz bulunmaktadır. Bu çalışma için 2008 yılı başında Kariyer servisimizi  oluşturarak daha sistemli bir şekilde takip etmeyi hedefliyoruz. Bu alanda ÖZBİM de eğitim almış olmanın, ciddi bir referans olmasını sağlayacak, iş piyasasına yönelik çalışmalar planlıyoruz.

FileETag INode MTime Size
WhatsApp WhatsApp
Call Now Button